Dwa razy w tygodniu, dla całkowitego dopełnienia prawidłowej pielęgnacji cery, powinniśmy skorzystać z maseczki na twarz. W zależności od indywidualnych potrzeb każdej cery, należy wybrać odpowiedni dla siebie kosmetyk. Niektórzy potrzebują terapii intensywnie nawilżającej, inni oczyszczającej, jeszcze inni kojącej. Najważniejsze to słuchać swojej skóry i zwracać uwagę na jej potrzeby, które zmieniać się mogą nawet z dnia na dzień. Ponieważ na kondycję cery wpływa mnóstwo czynników, czasem trzeba zdecydować się na zmianę. Sklepowe maseczki na twarz potrafią kosztować dużo pieniędzy, często ich składy pozostawiają wiele do życzenia, często są to produkty niewegańskie. Pandemia zmusiła nas do siedzenia w domu, ograniczyła wypady do drogerii i innych sklepów do minimum. Dlatego, spędzając czas w domu, opracowaliśmy kilka przepisów na wegańskie domowe maseczki, różne, aby każdy mógł skorzystać.
Wegańska maseczka intensywnie nawilżająca
Skład:
– 1 łyżka stołowa żelu z aloesu
– ½ awokado
– 3 krople oleju z płatków róży
Awokado należy obrać i ugnieść na papkę. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać w małej miseczce przy pomocy widelca. Równomiernie rozłożyć na skórze twarzy i trzymać na niej od 15 do 20 minut. Zmyć letnią wodą.
Działanie:
Aloes wykazuje silne działanie kojące dla skóry. Dzięki czemu wszelkie zaczerwienienia, suche miejsca lub pęknięcia na skórze zostaną załagodzone, a ich gojenie przebiegać będzie szybciej. Awokado natomiast mocno nawilża i regeneruje. Zawiera takie witaminy jak: E, C, B oraz witaminę A. Olej z płatków róży natomiast sprawi, że skóra będzie aksamitnie gładka i nawilżona. Wszystkie składniki razem stworzą idealne trio dla skóry suchej i przesuszonej. Ta wegańska maseczka zawiera składniki bardzo delikatne, nie powinny one więc wpływać negatywnie na cerę wrażliwą. Po zmyciu maseczki nałożyć można serum nawilżające oraz krem, który utrzyma działanie wszystkich składników oraz ochroni skórę przed utratą wody.
Wegańska kremowa nawilżająca maseczka z masłem shea
Skład:
– 2 łyżki stołowe masła shea
– 1 łyżeczka oleju ze słodkich migdałów
– 1 łyżeczka siemienia lnianego, w całości lub zmielonego
Wszystkie składniki należy włożyć do małej miseczki i dokładnie wymieszać przy pomocy widelca. Nakładać równomiernie na twarz i pozostawić od 15 do 20 minut. Zmyć letnią wodą.
Działanie:
Masło shea jest produktem znakomicie nawilżającym skórę, oprócz tego zawiera witaminy A oraz E, dzięki czemu doskonale regeneruje. Nakładać można je na twarz nawet jako krem lub grubą warstwę masła shea nanieść na skórę i pozostawić na kilka godzin, wtedy zadziała jako kompleksowa ochrona skóry twarzy. Masło shea chroni skórę przed niekorzystnym wpływem środowiska oraz promieniami UV. Olej ze słodkich migdałów z kolei nawilża i odżywia, zawiera duże ilości witaminy E, dzięki czemu znakomicie sprawdza się jako produkt przeciwzmarszczkowy. Siemie lniane w całości dodane do maseczki, przy jej zmywaniu zadziała jako delikatny peeling. Zmielone natomiast wykażą silniejsze działanie na skórę. Siemie lniane dobre jest dla każdego rodzaju cery. Łagodzi ono podrażnienia, nawilża, wspomaga walkę z trądzikiem. Dlatego dodany do tej wegańskiej maseczki idealnie spisze się jako dopełnienie nawilżających składników pełnych witaminy E.

Wegańska maseczka oczyszczająca dla skóry wrażliwej
Skład:
– 1 łyżeczka naparu z rumianku
– 2-3 krople oleju konopnego
– 2 pastylki węgla aktywnego rozrobionego w łyżeczce wody
Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać w małej miseczce. Następnie nałożyć na twarz i pozostawić na 10 minut. Po upływie tego czasu zmyć maseczkę letnią lub chłodną wodą.
Działanie:
Rumianek wykazuje działanie przeciw zapalne oraz kojące, co skutecznie wspomaga walkę z niedoskonałościami. Rumianek działa bardzo dobrze na skórę delikatną i wrażliwą, nie podrażnia jej i walczy z wszelakimi zmianami alergicznymi. Olej konopny znakomicie radzi sobie ze zmianami trądzikowymi. Wykorzystywany jest do opracowywania kosmetyków nawet przez wielkie koncerny kosmetyczne. Węgiel aktywny jest doskonale znaną substancją bardzo często wykorzystywaną w maseczkach oczyszczających. Wiele sklepowych produktów zawiera w składzie duże ilości tego składnika. Zakupić go można w aptece. Powyższa wegańska maseczka idealnie sprawdzi się zarówno u osób z trądzikiem jak i zaskórnikami. Wszystkie składniki użyte do jej przygotowania są bardzo delikatne i nie powinny wywoływać reakcji alergicznej. Jeżeli nasza cera wymaga dodatkowego nawilżenia do maseczki, dodać można łyżeczkę żelu z aloesu.
Wegańska maseczka silnie oczyszczająca
Skład:
– 2 łyżki zielonej glinki rozrobionej w wodzie
– 3 krople oleju z płatków róży
– 3 krople olejku z drzewa herbacianego
Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać w małej miseczce i nałożyć na twarz. Maseczkę należy zmyć pod strumieniem letniej wody, po upływie 10 minut.
Działanie:
Zielona glinka, podobnie jak olejek z drzewa herbacianego, działa mocno antybakteryjnie. Ta wegańska maseczka przeznaczona jest dla osób z widocznymi i aktywnymi niedoskonałościami. Jest to maseczka silnie oczyszczająca i antybakteryjna. Nie jest przeznaczona dla osób z cerą wrażliwą. Olej z płatków róży dodać należy w celu nawilżenia skóry. Olej ten razem z zieloną glinką skutecznie wygładzą i zmatują przetłuszczającą się skórę.

Wegańska maseczka kojąca
Skład:
– 1 awokado
– 1 łyżeczka zmielonego siemienia lnianego rozrobionego w gorącej wodzie (powstać powinno coś na kształt gluta)
– 3 łyżeczki drobno zmielonych płatków owsianych
Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać przy pomocy widelca w małej miseczce. Nałożyć na twarz, zmyć po 15-20 minutach pod strumieniem letniej wody. Po aplikacji maseczki należy zastosować serum nawilżające i krem, aby wzmocnić działanie maseczki i ochronić cerę.
Działanie:
Awokado wypełnione jest witaminami A, B, C oraz E. Dzięki dużej zawartości witamin awokado nałożone na twarz zadziała regenerująco oraz nawilżająco, świetnie więc sprawdzi się u osób ze skórą wrażliwa i suchą. Znakomicie załagodzi podrażnienia. Z dodatkiem siemienia lnianego maseczka zadziała ze zdwojoną mocą. Cera pozostanie nawilżona, a wszelkie zaognione podrażnienia miną. Płatki owsiane dodane do maseczki zadziałają jak delikatny peeling działający przeciwzapalnie. Wegańska maseczka kojące przez nas przedstawiona powyżej wykazuje skoncentrowane działanie kojące i naprawcze.
Wegańska maseczka niwelująca zaczerwienienia
Skład:
– ½ zblendownego ogórka
– 1 łyżka oleju kokosowego
– 1 łyżeczka naparu z rumianku
Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać i nałożyć na twarz. Pozostawić 10-15 minut. Zmyć pod strumieniem letniej wody.
Działanie:
Ogórek wykorzystany do wykonania tej wegańskiej maseczki świetnie sprawdzi się jako składnik kojący, regenerujący oraz nawilżający. Wykazuje on dobroczynne działanie dla cery. W kosmetyce wykorzystywany jest od dawna. Po nałożeniu na cerę powinien zmniejszyć poranną opuchliznę i odświeżyć. Świetnie poradzi sobie z jakimikolwiek zaczerwieniami. Olej kokosowy to składnik silnie nawilżający. Nie jest jednak rekomendowany dla osób z zaskórnikami lub trądzikiem, a raczej dla skóry dojrzałej lub bardzo suchej i delikatnej. Jako składnik tej maski doskonale sprawdzi się jako dodatkowe nawilżenie, doda skórze blasku i ochroni ją. Rumianek zadziała antybakteryjnie. Zwalcza on zmiany alergiczne, które często powodują zaczerwienienie twarzy. Ta wegańska maseczka ukoi twoją skórę i pozostawi uczucie odświeżenia oraz nawilżenia.
